Co czeka Katalończyków w tym sezonie?

W miarę zbliżania się sezonu Pucharu Świata 2021 jest jeden temat, który już wywołuje ogromny szum – Cristiano Ronaldo i Hiszpania. W końcu dwukrotny zdobywca Złotej Piłki powiedział, że chciałby dołączyć do reprezentacji narodowej i jest obecnie powszechnie uważany za najlepszego gracza na świecie. Czy ten szum jest prawdziwy, czy po prostu napastnik Manchesteru United ma wysokie oczekiwania na swój sezon 2021? Cóż, obie są prawdziwe. Jednak to kolega z drużyny Ronaldo, FC Barcelona, ​​powstrzymał szum i spowodował, że zupełnie nowe pokolenie fanów przyjrzało się piłce nożnej. Lionel Messi, Cesc Fabregas, a nawet Diego Costa – następna nowa sensacja supergwiazdy – wszyscy byli integralnymi postaciami Barcelony w tym sezonie.

Bukmacherzy w Polsce. Oferta Lvbet dostępna pod adresem: https://winwonwon.pl/legalni-bukmacherzy-w-polsce/lvbet/

Przede wszystkim sukces drużyn takich jak Real Madryt i Barcelona, ​​które mają trenera z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim, odegrał ogromną rolę w wzbudzeniu obecnego zainteresowania piłką nożną. W ciągu ostatnich kilku lat trenerzy, tacy jak Tata Martino i Pep Guardiola, wprowadzili styl piłki nożnej, który urzekł świat. Idea posiadania piłki nożnej jest bardzo jasna: kontroluj piłkę i używaj różnych technik, aby strzelać bramki. To sprawiło, że wielu fanów na całym świecie przeszło od bycia zwolennikami do zagorzałych fanów tego nowego stylu gry. Odbyły się również debaty dotyczące stylu i taktyki gry, szczególnie pomiędzy Barceloną a Realem Madryt, która drużyna ma większą kontrolę nad piłką.

Jaka jest jednak prawdziwa różnica między tymi dwiema ligami? Odpowiedź jest prosta: stabilność finansowa. Barca ma obecnie przewagę finansową. Podczas gdy Madryt próbował rywalizować w La Liga, gdzie popularność klubu jest najwyższa w historii, bogactwo FC Barcelony utrudnia im rywalizację. Nawet jeśli zarejestrują nowych graczy, nowej drużynie nadal będzie brakować połowy swojego początkowego składu.

Jednym z największych zagrożeń dla dominacji FC Barcelony jest Cristiano Ronaldo. Ronaldo jest obecnie prawdopodobnie najlepszym graczem na świecie i poprowadził swoją drużynę do kilku tytułów, ostatnio do potrójnego tytułu Copa del Aligcia. Nawet przy takiej dominacji w lidze transfer Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Barcelony nie powstrzymał fanów Madrytu przed wezwaniem „króla” do powrotu do Benziesty.

Porównywanie Cristiano Ronaldo i Maradony byłoby prawie niesprawiedliwe, ponieważ ich kariery są tak różne. Ronaldo pobił rekord największej liczby bramek w jednym sezonie przez Portugalczyka, kiedy w ćwierćfinale pucharu strzelił pięćdziesiąt goli w wygranym meczu z włoskim gigantem Internazionale. Co więcej, został pierwszym graczem w historii Portugalii, który strzelił pięćdziesiąt goli w jednym meczu, kiedy w ćwierćfinale pokonał wroga Brazylii. Po strzeleniu tych ogromnych bramek Cristiano Ronaldo wydaje się nie pozostawić żadnego miejsca dla żadnego innego portugalskiego piłkarza.

W tej chwili FC Barcelona musi mieć nadzieję, że duża oferta transferowa nie przyniesie im nowego Ronaldo. To może być jedyny sposób na zmniejszenie postrzeganego zagrożenia, jakie stwarzają ich rywale. Z drugiej strony, duża sprzedaż dla takich pretendentów jak PSG czy Arsenal może również dać Blaugranie wsparcie finansowe w ich dążeniu do historycznej potrójnej potęgi. Jeśli uda im się tego lata, to czwarta z rzędu korona kontynentalna z pewnością jest w ich zasięgu.